Lilypie Fifth Birthday tickers


ماني فسقلي

سلام

   چهارشنبه ماماني صفا با مامانه ورجك كيارش و مامان ياسين و دانيال جينگولكها قرار گذاشتند كه برن با هم بيرون و جايي رو بهتر از جزيره بازي واسه ما ولي در اصل واسه خودشون پيدا نكردند.

از ظهر كه ماماني اومد به من مي گفتند كه عصر مي خوايم بريم با ني ني ها بازي كنيم. ساعته 3 مامانه ياسين زنگ زدند كه نمي تونن بيان و حيف شد. ساعته 5 ما رفتيم و اونجا مامان وروجك و خود وروجك رو ديديم.

چه خوب بود. با هم رفتيم بازي كرديم و رفتيم توي يك اتاقي كه پر از اسباب بازي بود و ما هم تا تونستيم بازي كرديم.

در حين بازي هم مامان خانمها رفتند و واسه خودشون بستني خريدند و همشو خوردند و به ما فقط دو قاشق دادند و هي هم مي گن ما رژيم داريم و ما بستني و .... نبايد بخوريم.

به هر حال از اتاقه بازي كه اومديم بيرون رفتيم سراغه مرغ و خروس و كبوتر و ببعي كه اونطرف بودند و همشونو ديديم ولي اجازه نداشتيم كه بهشون دست بزنيم. بعد هم كيارش اومد بغله مامان من و از بغلشون پائين نمي يومد و من هم اصلا حسودي نكردم كه .

   ماماني هم هر دومونو بغل كردن و آوردنمون پيشه پدرجون و ما از كيارش و خاله جون خداحافظي كرديم و من واسشون بوس فرستادم و اومديم خونه. خيلي هم خوش گذشت.

((كيارش جونم دوست دارم. من همش توپ و اسباب بازيهاي تو رو ازت مي گرفتم و تو مثله آدم بزرگها هيچي بهم نمي گفتي. البته من مي خواستم شما رو آزمايش كنم ببينم چقدر ظرفيت داري!

به هر حال منو ببخش اگه اذيتت كردم ولي خب ، خوب به ماماني من خنديديم.))

 

در تزئین منزل خود از چه رنگی استفاده می كنید؟
بنفش
رنگ بنفش تا حدودی خواب آور است به همین دلیل نباید برای رنگ آمیزی دیوارهای بزرگ و فضاهای زیاد استفاده شود جون محیط خانه را کسل کننده می سازد.

 آبی
اما رنگ آبی که خاصیت تسکین دهندگی دارد،در خانه بسیار مفید و مورد استفاده است و انواع مختلفی از رنگ آبی را می توان در رنگ آمیزی دیوارها درها و وسایل چوبی به کار برد.

قرمز
رنگ قرمز تند و هیجان آور است. این رنگ اشتها را نیز زیاد می کند.
اما این رنگ باید در کنار رنگ های دیگر استفاده شود و هرگز آن را زمینه رنگ های دیگر فرار ندهید. چون با این کار زود خسته و عصبی می شوید. از رنگ قرمز در کنار سایر رنگ های شاد می توانید در اتاق بچه استفاده بیشتری داشته باشید.

سفید
رنگ سفید ساده و صمیمی و آرامبخش است. این رنگ زمینه خوبی برای رنگ های دیگر می باشد. رنگ آمیزی دیوارها با رنگ سفید موجب می شود که رنگ های دیگر جلوه خود را پیدا کنند
نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/٢٩ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ توسط مامان صفا نظرات () |

سلام.

ممنون و متشكر از ابراز صميمانتون

مامانم از تك تك شما گلها تشكر كرد و اشك تو چشماشون جمع شده بود. ممنونم.

    چند روز پيش در طي يك اقدام انقلابي رفتم آزمايشگاه (ارزونتر از همه جا بود) و يك سرنگ پر از خونم رو کردم تو شيشه. نتيجه اي كه اومد فقر آهن و پائين بودن تعداد گلبولهاي قرمز خونم بود.

اين چند روزه مدام سرگيجه و سردرد دارم. فروس سولفات رو هم يادم مي ره بخورم و يك شب در ميون يادم مياد.

به هر حال من ديگه 30 ساله شدم و نبايد انتظار سلامتي رو داشته باشم. (خدامرگم چه حرفها- تازه اول سي سيممونه)

ماني گردويي شب به شب بايد براش قصه بگم تا كمي آروم بشه و پيشم رو تخت دراز بكشه و بعد شير بخوره و بخوابه . ولي مشكل شب بيدار شدنش تمومي نداره. اون قبلا ها دكتر گفت بهش ديفن هيدرامين بدم تا بخوابه و ما هم داديم و اثر نكرد و پرس و جو كردم و فهميدم روي چند تا از گلاي ديگه هم اثر نكرده. دو هفته پيش كه بردمش دكتر براش هيدروكسي زين تجويز كردند و من يكبار با ترس و لرز و عواقب دارويي و ... بهش دادم ولي اصلا اثري نداره. حالا بازم پرس و جو كردم. مي گن هر كسي اين دارو را بخوره تا صبح مي خوابه.

نمي دونم با اين گردوي شكست ناپذير  چيكار كنم.

من دست از رژيم كم خوردن نكشيدم و شيريني و برنج و چربي را در حد خيلي خيلي كمي استفاده مي كنم و روزي 20 دقيقه روي تردميل راه مي رم. (خدايا دلم پياده روي توي هواي باز و خوش مي خواد). شلوارم يك كمي ازم گشاد شده.هورا

 وقتي حامله بودم فقط اسمه دختر انتخاب كرده بودم و نتيجش هم اين شد كه وقتي بچه به دنيا اومد تا 15 روز اسم نداشت و هر روز به يك اسمي خونده مي شد . آقاي همسر هم شبونه رفتنو يك كتاب اسم خريدند كه به نظر خيلي جامع و خوب بود به اسم فرهنگ نام ايرانيان نوشته علي زاهدي نيا و سيد كاظم سيدي

 ولي نشون به اون نشون يك بارم به توافق نرسيديم سر اسم و دسته آخر هم مامانم اسم ماني رو انتخاب كردن و تمام.

اسم چند تا از دوستاي ماني رو پيدا كردم و گذاشتم . البته مي دونم همه پدر مادرها اول به معني اسم توجه دارن و بعد اسم رو انتخاب مي كنن ولي خب همينطوري گذاشتم.

آرش

اوستايي

درخشنده، نام يكي از تيراندازان زمان منوچهر شاه كه با پرتاب تبر او براي تعيين مرز ايران و توران از داستانهاي حماسي شورانگيز است

ارشيا

اوستايي

تخت و اورنگ شاهي

ايليا

سرياني

نام حضرت علي در تورات، همان الياس و نام باستاني فلسطين

برديا

اوستاي

بلند پايه، فرزند كورش و به نوشته كتيبه بيستون برادر كمبوجيه كه به دست برادر خود كشته شد.

بهنيا

فارسي

نكواجداد، نكو تبار

پارميدا

غارسي

دختر برديا

پرنيا

فارسي

نوعي ديباي منقوش

پريناز

فارسي

داراي ناز چون پري

پرنيان

فارسي

ابريشم، حرير، پارچه ابريشمي گلدار

پروانه

فارسي

حشره اي با بالهاي رنگارنگ و زيبا

ترنم

عربي

زمزمه كردن آواز خوش

پگاه

فارسي

سحر، صبح زود

پارسا

فارسي

پرهيزگار، پاكدامن، دانشمند

تينا

فارسي

گل سرخ، ناز و كرشمه

سينا

اوستايي- عربي

نام كوهي است- لقب ابوعلي دانشمند

حسين

عربي

مصغر حسن، امام سوم شيعيان

شقايق

عربي

نام ديگر گل لاله سرخ

دل آرام

فارسي

آرامش دهنده دل، معشوق زيبا، دلبر

روبين

***

شايد منسوب به آگاهي و دانش

ستاره

فارسي

كوكب، اختر

كيميا

يوناني

يكي از علوم خفيهكه مس را طلا مي گردانند. هر چيز ناياب و كمياب

كيارش

فارسي

پسر كيقباد و برادر كيكاووس

كسرا

فارسي

خسرو عنوان انوشيروان-

ليليان – ليليا

اوستايي

شب

ماني

فارسي

انديشمند ، پيامبرنقاش ايرانيان پيش از اسلام- كه دين خود را در كتابي به نام ارژنگ را با كشيدن  تصاوير براي مردمان آن زمان مي خواند و پيروانش را مانوي گويند. ماندني

ماهان

فارسي

جمع ماه، پسر كيخسرو، نام شهري در كرمان

محيا

عربي

حيات، زندگي

ملينا

لاتين

سپاسگزار

مهديار

فارسي

يار ماه

هيراد

فارسي

ثروت، دارايي

دانيال

عبري

پسر داوود پيامبر بني اسرائيل

ياسين

عربي

نام سوره 38 قرآن

يونا

عبري

خداوند مي دهد، نام ديگر حضرت يونس به معني كبوتر

صفا

عربي

تميزي، يكرنگي، صميميت

 

 

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/٢٤ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ توسط مامان صفا نظرات () |

سلام

 

امروز یک روز خیلی مهمه.

 امروز تولده یکی از فرشته های آسمونه.

 

امروز تولده الهه مهر و وفا و عشق.

 

امروز تولده مامانه گلمه.              

مامانه خوبم. تو بهترین و مهربانترین کسی هستی که من می شناسم.

 

همیشه دوست دارم و انشاالله همیشه سایه شما و پدر خوبم بالای سرمون باشه و همیشه سالم باشید.

 

تولدت مبارک و الهی 120 ساله بشید.

 مانی گردوی مهربون خیلی خیلی احساساتی و مهربونه. جدا شدن از اون یکی از بزرگترین عذابهاست.

 

 

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/٢۳ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ توسط مامان صفا نظرات () |

سلام

 

انشاالله که حالتون خوب باشه. مانی گردو هم خوبه

 

 

1- روز کودک مامانه گلم گردو را بردند مهدکودک و ایشون اونجا حسابی بازی کردن و آتیش سوزوندن و صندلی ها رو جابجا کرده و .... مامانی هم با یک دکتر روانشناس صحبت کردند و اطلاعات خوبی راجع به خصوصیات بچه ها در این سن گرفتند.

 

 

2- مانی خیلی شیطون و بلا شده. هر موقع بریم پارک یا جایی که بچه اونجا باشه. می دوه و می ره دختر خوشگلا رو انتخاب می کنه و باهاشون بازی  می کنه و بغل و بوس. ناقلا فقط خوشگلا رو. با بچه های کوچیکتر از خودش هم زیاد رابطه ای نداره.

 

 

3- من پائیزو خیلی دوست دارم. مخصوصا هوا نیمه بارونی باشه و بوی بارون فضا رو پر کرده باشه.

 

 

4- اصلا دستم به کار نمی ره . دلم می خواد بزنم از اداره بیرون و برم خرید یا پیک نیک. دلم می خواد برم دوچرخه سواری یا اینکه توی پارک روی چمنها بدوم.

 

 

5- می خوام رژیم بگیرم. نمی دونم می تونم یا نه. خیلی چاق و بدقواره شدم. وقتی این خانمهای خوش تیپ لاغر رو می بینم می گم اینا روده ندارن؟؟؟؟ آخه چطوری شکمشون چسبیده به کمرشون. هیچ مانتو یا لباسه شیکی هم که اندازم نیست.

 

 

6- مشکل چاقی من از اونجایی شروع شد که هی بهم گفتن تو بچه شیر می دی و باید حسابی بخوری و منم که حرف گوش کن. هی خوردم و حالا دیگه معده ام کش اومده و تا غذا یم بینم دست و پام می لرزه و عهد و پیمون رو می شکنم.

 

 

7- همتون رو دوست دارم. تو رو خدا دعا کنید مشکل یک نفر از نزدیکانم حل بشه.

 

 

بای بای     - رژیم رو بگو چیکار کنم؟؟؟؟؟

 

 

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/۱٧ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ توسط مامان صفا نظرات () |

سلام

روز كودك رو (البته همه روزها روز كودك هستند) به همه كوچولوهاي خوبم تبريك مي گم.

ماني كوچولوي خوشگلم روزت مبارك باشه. هميشه شاد و سلامت باشي.

روز كودك مبارك

 

 

 علاقه و استعداد كودك را جدي بگيريد

     يـكـى از نقاشان بزرگ روزگار, در كودكى , هنگامى كه به مدرسه مى رفت , بسيار نامرتب و شلوغ بـود.نـه خـود درس مـى خـواند و نه مى گذاشت ساير شاگردها به درس استاد گوش فرا دهند.روزى استاداو را به حضور طلبيد تا در خلوت پندش دهد و عاقبت بازيگوشى وسهل انگارى را به او گوشزد نمايد.در حينى كه شاگرد تنبل را نصيحت مى كرد, مشاهده نمود كه وى با قطعه زغالى , روى زمـيـن , تـصـاويرزيبايى ا نقش مى زند.استاد با تجربه به فراست دريافت كه آن كودك براى نـقـاشـى آفريده شده است.براى همين با پدرش صحبت كرد و او رابه تغيير دادن رشته تحصيلى فـرزنـدش تـرغـيـب نمود.بعدها كه آن كودك , نقاش بزرگى شد, صحت پيش بينى آن آموزگار هوشمند,پديدار گرديد.

از اديسون پرسيدند كه چرا اكثر جوانان به قله هاى موفقيت دست پيدا نمى كنند؟ وى جواب داد: چون در مسيرى كه استعدادش را دارندگام نمى زنند.

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/۱٦ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ توسط مامان صفا نظرات () |

سلام

قضیه وبلاگه مانی مثله کار ایرانیاس. یک روز که عکس داریم حرفمون نمی یاد. یکروز که حرفمون میاد، عکسی از مانی گردو نداریم. به هر حال....

    مانی گردو چند وقت بود مدام سرفه می کرد. دیروز بردمش دکتر و خدا را شکر دکتر گفت ریه هاش پاکن و سالمه سالمه و سرفه هاش هم به خاطره آب دندونه که میره پائین و مسبب سرفه هاشه. البته فکر نکنید خیلی بی خیالم،‌ تا حالا دو تا دکتر برده بودمش به خاطره اینکه دکتره خودش مسافرت بود و اون دکترها براش داروهای عفونت خشک کن و ... داده بودن و من می ترسیدم بهش بدم و نمی دادم تا اینکه دیشب خیالم راحت شد.

قد مانی ۶۸ سانتیمتر و وزنش ۱۳ کیلو بود و دکتر راضیه راضی بود.

همیشه دعا می کردم بچم شیطون و تخس باشه. حالا هر موقع از دسته مانی می شینم و گریه می کنم مامانم و اطرافیون می گن خودت دعا می کردی بچت شیطون باشه.

   ولی با این حال خیلی خوردنی شده. عاشقه جاروبرقیه و اینکه روش بشینه و من اتاق رو جارو کنم. هر موقع که دارم کتاب می خونم اونم میاد تو دلم خودشو جا می کنه و شروع می کنه به خوندن و الکی لبهاشو تکون می ده و یواش صدا از خودش در میاره. تمومه چیزایی که می خواد و کلا منظورشو با دست و اشاره می فهمونه و با اینکه حرفی نمی زنه ولی کاملا منظورش را واضح بیان می کنه.

    نمی دونم وقتی بزرگ می شه می خواد متخصص علوم کامپیوتری بشه یا توی شهرداری شغل جارو به دستی رو قبول کنه. چون همش یا موس تو دستشه و صفحه کلید می زنه و کامپیوتر روشن و خاموش می کنه یا جارو دست می گیره و دور خونه راه می افته. مهم اینجاست که خونه هر کی بریم می ره جاروشونو برمی داره و بازی می کنه.

   تو پهن کردن سفره کمک می کنه. خیلی خیلی حرف گوش کنه و عین پدرش خیلی خیلی آرومه ولی شیطنتهاشو فقط برای منه و منو به قوله معروف جون به لب می کنه.

عاشق حمام رفتنه. تا یک نفر می ره حمام و اون صدای آب رو می شنوه از هر جا باشه خودشو پشت دره حمام می رسونه و در می زنه که بره داخل.

  دیگه قاشق خودش دست می گیره و همه جای خونه رو به غیر از اون محلی که واسش فرش پهن کردم رو غذا می ده.

هر جا موبایل یا تلفن ببینه فورا برمی داره و به گوشش می ذاره و دستشو به کمرش میزنه و شروع به حرف زدنه آروم می کنه.

   فعلا از تاریکی نمی ترسه. عاشقه گربه و اسبه. می خواد از همه جا بالا بره. عاشقه رقصیدنه و جدیدا صبحها با مامانم  و با دیدنه برنامه تلویزیون شروع به ورزش کردن می کنه.

عاشقه غذاهای آبکی و سنتی مثل آبگوشت و گوشت لوبیا- گوشت عدس - ماش و قمری - آش ماش و .... است . 

از بستنی و کاکائو نمی گذره و خدا را شکر هنوز مزه چیپس و پفک و نوشابه رو نفهمیده و انشاالله که نمی فهمه.

   کاملا از پنپرز گرفتمش و موقع دستشویی رفتن یا می ره دره دستشویی و شلوارشو پائین می کشه و یا تو چشمام با حالت التماس نگاه می کنه و دستمو می گره و می برتم دره دستشویی.

در کل خیلی خوردنی و ناز شده. دارم سعی می کنم شبها دیگه بهش شیر ندم. 

یک تست خوشگل می گذارم. به این آدرس برید و

http://s.rahimi.m.googlepages.com/ATT00075.gif 

به تصويری که در آن است  نگاه كنيد (بالای ۱۶ سال).

 و بگوئید دختر درون تصویر  به كدام سمت مي چرخد؟

 اگر شما اينطور مي بينيد كه در جهت عقربه هاي ساعت مي چرخد سمت راست مغز شما فعالتر است.

اگر مي بينيد خلاف عقربه هاي ساعت مي چرخد سمت چپ مغز شما فعال است.

 اما جالبتر آنكه اگر مي توانيد در هر دو جهت ببينيد ضريب هوشي شما بالاتر از 160 هست چون هر دو سمت مغز شما فعال است!

واسه بهتر فهمیدن تفاوتهای نیمکره های مغزی به این سایتها می تونید مراجعه کنید.

http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=13789

http://www.clevers-kungfu.com/071.htm

دوستون دارم.

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/۱٠ساعت ٩:٢۸ ‎ق.ظ توسط مامان صفا نظرات () |

 

نوشته شده در ۱۳۸٦/٧/٢ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ توسط مامان صفا نظرات () |